3B Görüntü Teknikleri Karşılaştırması

May 11, 2018

hakkında en son şirket haberleri 3B Görüntü Teknikleri Karşılaştırması
Hem IMAX hem de REALD gözlükleri, tiyatroda stereoskopik filmleri izlemek için bir dizi polarize lens kullanır. Polarize gözlükler, her gözün tam renkli bir görüntü almasından ve bu sayede renk gölgelemesinin neden olduğu sorunları ortadan kaldırır. Doğrusal polarize sistemler genellikle filtreleri 45 ° ve -45 ° 'de ayarlanmış iki sıralı projektör gerektirir.

Şimdiki nadir StereoJet görüntü teknolojisi, bir lightbox'ta sunulacak ve polarize gözlüklerle görüntülenen bir stereoskopik basılı görüntünün kullanılmasına izin verdi.

Anaglif gözlükleri çok yaygındır. Kırmızı / Camgöbeği anaglif görüntüleri hazırlamak kolaydır ve bilgisayar monitörlerinde görüntülenebilir ve tüketici mürekkep püskürtmeli yazıcılarda basılabilir. Çoğumuz, çocukken çizgi romanlarla birlikte anaglif gözlükleri hatırlayabiliriz. Bu teknolojiyi kullanarak hazırlanan stereoskopik görüntüler genellikle renk gölgelenme eserlerinden muzdariptir. Bu eserler renk düzeltmesi ile azaltılabilir. Benim deneyimime göre, Kırmızı / Mavi gözlükleri, mavi ve yeşil renk bileşenlerine sahip olduğu için Kırmızı / Mavi 3D gözlüklerden daha iyi bir renk doğruluğu sağlar.